Rozpoczęcie kolejnego etapu "Mapy pamięci"

3 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się pierwsze zajęcia w ramach II edycji projektu "Mapa pamięci". Warsztaty pt. "Czym jest 'Mapa pamięci'?" poprowadzili Łukasz Kępski z ZS nr 2 oraz Piotr Chruścielski z Muzeum Stutthof. Tematem przewodnim spotkania była rola „pamięci” w postrzeganiu i odczytywaniu przeszłości.

W trakcie zajęć uczniowie nowodworskiego technikum poznali założenia II edycji projektu: w najbliższych miesiącach uzupełnią oni "Mapę" o kolejne wywiady z byłymi więźniami obozu Stutthof oraz dostosują kod strony do pracy na urządzeniach mobilnych – smartfonach i tabletach. Ponadto odświeżą grafikę strony, dokonają transkrypcji wywiadów, założą blog i stronę na FB oraz opracują – w oparciu o "Mapę" – trasę zwiedzania Muzeum Stutthof. Prezentacja II edycji projektu będzie mieć miejsce w maju 2014 r.

Projekt realizowany jest przez ZS nr 2 w ramach innowacji pedagogicznej, tj. nowatorskiego rozwiązania programowego mającego na celu poprawę jakości pracy szkoły.

(pch)