Konferencja "Słowa w służbie nienawiści"

W dniach 13-16 czerwca 2013 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu zorganizowana została piąta już konferencja z cyklu „Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX wieku”. Tym razem motywem przewodnim debaty zatytułowanej „Słowa w służbie nienawiści” stały się tematy związane z propaganda i jej wykorzystywaniem w systemach totalitarnych.

Wśród prelegentów konferencji znaleźli się wybitni znawcy tematyki m.in. Halina Bortnowska, Anna Wolff-Powęska, Klaus Bachmann, Jan Grabowski, Eugeniusz Cezary Król, Mariusz Wołos, Andrzej Zoll czy Andrzej Żbikowski. Uczestnikami będą edukatorzy, wykładowcy, nauczyciele, przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujący się prawami człowieka i dziennikarze.

Muzeum Stutthof na konferencji reprezentował Marcin Owsiński, kierownik Działu Oświatowego, który na sesji inaugurującej pierwszy dzień obrad wystąpił z referatem „Stutthof w oficjalnym przekazie medialnym PRL 1945-1989”.

Informacje o sesji oraz jej pełny program można znaleźć na stronie http://www.mdsm.pl/pl/edukacja/konferencje-menu/auschwitz-i-holocaust-me...

/mo/

Galeria zdjęć