Spotkanie z cyklu "Być Polakiem na Pomorzu 1939-1945. Historie zwykłych ludzi"

23 kwietnia 2013 r. w Delegaturze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Być Polakiem na Pomorzu 1939-1945. Historie zwykłych ludzi". W konferencji wzięło udział kilkudziesięciu nauczycieli z Elbląga i okolic.

Spotkanie otworzyli Irena Poździech, konsultant historii w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, oraz Piotr Tarnowski, dyrektor Muzeum Stutthof w Sztutowie. Dyrektor podkreślił, że Elbląg i jego środowisko nauczycielskie są bezpośrednimi i bardzo naturalnymi partnerami edukacyjnymi Muzeum Stutthof.

Ideę edukacyjną oraz metodyczną "Pomorskiej Teki Edukacyjnej" zaprezentował Marcin Owsiński, kierownik Działu Oświatowego Muzeum Stutthof. Ten sam prelegent poprowadził następnie warsztat oparty na scenariuszu lekcji biograficznej o Maksymilianie Kneblewskim z Chełmna nad Wisłą. Z prelekcją wystąpiła także Bożena Szczodrowska z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamionku Wielkim, która opowiedziała o swoich doświadczeniach i obserwacjach związanych z realizacją przez jej wychowanków programu "Ja w miejscu pamięci". Ofertę edukacyjną Muzeum Stutthof zaprezentowała na spotkaniu Wirginia Weglińska z Działu Oświatowego. Konferencję zakończyła prezentacja oferty edukacyjnej gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Kolejne spotkanie z "Pomorską Teką Edukacyjną" odbędzie się 29 kwietnia w Starogardzie Gdańskim.

(mo)

Galeria zdjęć