Konferencja regionalna w Toruniu

17 kwietnia 2013 r. w toruńskim Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja dla nauczycieli pt. "Nauczanie o Holokauście w teorii i praktyce szkolnej". Wśród zaproszonych gości na konferencji byli również przedstawiciele Muzeum Stutthof w Sztutowie: dr Danuta Drywa i Wiesław Leszczyński z Działu Dokumentacyjnego oraz Marcin Owsiński z Działu Oświatowego.

Miło jest nam zakomunikować, że wśród zaprezentowanych wystąpień nauczycieli kilka dotyczyło efektów ich bardzo dobrej i efektywnej współpracy z naszym muzeum: m.in. przy realizacji filmu dokumentalnego o podobozie w Bocieniu oraz cyklu zajęć edukacyjnych w muzeum.

Na zakończenie konferencji Marcin Owsiński w imieniu Muzeum Stutthof podziękował za dotychczasowe zaangażowanie szkół i nauczycieli regionu kujawsko-pomorskiego w dziedzinie edukacji o historii najnowszej oraz upamiętnienia, zaprosił także wszystkich do rozwijania współpracy z muzeum w Sztutowie. W spotkaniu wzięło udział ponad 60 osób, a jego organizatorem było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli.

(mo)

Galeria zdjęć